ABD Elektronik Ürünlerine Boykot

15 Ağustos 2018 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye'ye yönelik ekonomik saldırısına karşı ABD menşeyli elektronik ürünlere boykot uygulanacağını söyledi. Erdoğan iş dünyasına da seferberlik çağrısı yaptı. “Çok çok üretin ve ihracat yapın” dedi. “ Dünya kazan biz kepçe olacağız” diyen Erdoğan, ABD’ye karşı dünyada diplomasi ve ticaret atağı başlatılacağını söyledi. 

Erdoğan “Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların ayfonu varsa öbür tarafta Samsung var kendi ülkemizde Venüs var Vestel var. Ne yaptığımızı ne yapacağımızı anlasınlar. Yaşadığımız sürecin bir maliyeti var ama operasyonu gerçekleştirenlere de bir maliyeti olduğu çok açık “ dedi.

Erdoğan ayrıca “Dün milletimizle birlikte tankların topların karşısında dimdik durmuştuk. Bugün de doların kurun enflasyonun karşısında olacağız. Ya biz sizinle stratejik ortak değil miyiz? Somali de beraber olmadık mı? Afganistan’da beraber olmadık mı peki bu yaptığınız nedir? Ne yapmak istiyorsunuz bu milletin karakteri sağa sola savrulan bir karakter değildir. İş dünyamıza sesleniyorum ekonomik tetikçilere vereceğimiz en güzel cevap işimize 4 elle sarılmak olacaktır. Daha çok üretim ihraç edeceğiz depoları kilitlemenin anlamı yok ihraç ihraç ihraç…” diye belirtti.