ABD'de Din Görevlileri Buluştu

21 Mart 2017 Salı

ABD’nin en büyük cami külliyesi olan Maryland eyaletindeki Diyanet Center Amerika’da din görevlilerine yönelik koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Din hizmetlerini daha verimli hale getirmenin yollarının tartışıldığı toplantıda, Amerika’da dini hayat ve İslam tecrübesi masaya yatırıldı.

Amerika Diyanet Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri’nde görev yapan din görevlilerinin koordinasyon toplantısına ev sahipliği yaptı.

Amerika’da ki din görevlileri koordinasyon toplantısı bugün Diyanet Merkezi Amerika’da başladı. İki gün sürecek toplantıya Amerika’nın farklı eyaletlerinden birçok din adamı katılıyor.

Amerika’daki din hizmetlerinin daha verimli hale getirmenin yolları konuşulduğu toplantıda ABD’de ki en önemli İslami organizasyonlardan birisi olan uluslararası İslami Düşünce Enstitüsü’nden Ermin Sinanoviç, Amerikan Müslümanlarının yüzleştiği deneyim ve zorluklar başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

“Buradaki müslümanların karşılaştığı sorunlar ve endişelerini konuştuk. Birlikte bazı eğitim programları yürütmek seminerler düzenlemek, imamlık üzerine eğitim ve yetenek programları gerçekleştirmek gibi planlarımız var. Bu faaliyetlerin kendilerine ve hitap ettikleri topluluklara oldukça faydalı olacağı düşüncesindeyim.”

Amerika’da yürütülen din hizmetlerinin dünü, bugünü ve geleceğinin konuşulduğu buluşmada din görevlileri, bölgelerinde yapmış oldukları dini, kültürel ve sosyal faaliyetleri içeren sunumlarını yaptılar.