Acılı Babadan Görmez ve TDV’ye Teşekkür

13 Mart 2015 Cuma
Bugün verilecek Uluslararası İyilik Ödüllerinin sahiplerinden biri olan Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan Türkiye Diyanet Vakfına teşekkür etti. Aslan, “Bu ödüle layık görülmekten dolayı onur duydum” dedi. Türkiye Diyanet Vakfının bu yıl ilk kez dağıtacağı Uluslararası İyilik Ödüllerinden biri için seçilen isim, vahşice bir cinayete kurban giden ÖzgecanAslan’ın babası Mehmet Aslan olmuştu.

Önceki gün bir basın toplantısı düzenleyen ve Aslan için “Bir insanın, bir babanın en zor zamanında bir topluma irfan ve mağfiret dersi verilebileceğini gösterdi.”diyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in sözleri ve TDV’nin ödül kararı acılı babayı duygulandırdı.

“Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez beyefendinin hakkımda söylemiş olduğu güzel sözlerden dolayı çok teşekkür ediyorum” diyen Aslan,ödüle layık görülmekten dolayı şeref ve onur duyduğunu söyledi. Mehmet Aslan, anne babalara da bir çağrıda bulundu:

“Sevginin dilini en iyi bilen çocuklardır, annelerin babaların onlara hayatı öğretmenin haricinde onlardan sevginin dilini öğrenmelerini tavsiye ediyorum.”