Afrika’ya 'Hediyemiz Kur’an' Oldu

12 Nisan 2017 Çarşamba

Diyanet TV’in Göç'erken ekibi belgesel çekimleri için gittiği Kamerun’a “Hediyem Kuran Olsun kampanyası” kapsamında toplanan fransızca mealli Kur’an-ı Kerimler götürdüler. Kamerun halkı hayatlarında ilk kez Allah kelamına dokunmanın, ona kavuşmanın sevincini yaşadı.

Diyanet TV Göç'erken Ekibi Kamerun’a Fransızca Mealli Kur’an-ı Kerim Götürdü

Kendilerine hediye edilen kuranı kerimleri aldılar; türkiye’ye dualar ettiler. Afrika ülkesi Kamerun’da Türkiye’nin açtığı bir Kuran kursu. Diyanet TV’in Göç'erken ekibi belgesel çekimleri için bu ülkeye gitti. Yanlarındaysa, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın Hediyem Kur’an olsun Kampanyası kapsamında topladığı Kur’an ve mealler vardı. 

Açlık ve fakirlikle mücadele eden afrika halkı için Allah kelamına kavuşmak da büyük bir özlemdi. Belki de Kuran-ı Kerime ilk kez dokunmanın sevincini yaşadılar. Bu duygularla ilahiler söylediler. Kuran-ı Kerim okudular. Türk halkına teşekkürlerini gönderdiler, dualar ettiler.

Suya bile hasret kıtada basılmış Kur’an yok denecek kadar az. Başkanlık da bu nedenle, şimdiye kadar binlerce Afrikalıya Kuran-ı Kerim hediye etti. Dost ve kardeş Türkiye’den yapılan bu ziyaretler Afrika halkı için anlamlıydı.