Afrin'e Dua Desteği

23 Ocak 2018 Salı

Ümmetin birliği ve dirliği adına farklı kıtalardan yükselen mesajlar, gerçekten gurur veriyor. Eller ve gönüller semaya açıldı, yurt içinde ve yurt dışında milyonlarca müslüman mehmetçiğe zafer duasında buluştu. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın talimatının ardından camilerde Fetih suresi okunmaya devam ediyor.

Eyüp Sultan, Sultan Ahmet, Habib-i Neccar Camii… Fetih suresi ve dualar onlarla…

İstanbul’da Eyüp Sultan Camii ve Sultan Ahmet Camii’nde yatsı namazının ardından fetih suresi okundu, düşmanlarımızın tuzaklarının boşa çıkarılması için dua edildi. Hatay’da ise duaların adresi "Anadolu'nun ilk camisi" olma özelliğini taşıyan Habib-i Neccar camii'ydi. Yatsı namazının ardından okunan fetih süresini dinleyenler ve mehmetçiğin zafer duasına amin diyenler arasında küçük kardeşlerimiz de vardı.

Kabe’de umre ziyareti yapan türkler “Allah’ım muzaffer eyle” diye dua etti

Umre ziyareti için kutsal topraklara giden müslümanlar, Mekke'de, Kabe’nin hemen yanıbaşında "Zeytin Dalı Harekâtı" için duaya durdu. Yüzlerce türk tavaf yaparken mehmetçik için dua etti.  Görüntülerin sosyal medyadan yayılmasının ardından bu sayı dalga dalga arttı.

Evlad-ı fatihan Afrin için duada…

Sınırlarımızın ötesinden gelen manevi destek dünyanın dört bir köşesinden yükseldi. Azerbaycan, Filistin, Bosna Hersek, Makedonya, Somali ve Sudan bunlardan birkaçıydı. Milyonlarca müslüman tek nefes, tek yürek oldu. Başkent Hartum’da Osman Bin Affan kuran kursu öğrencileri ve Nyala şehrindeki Şeyh Ahmed Farah Abdullah Kur'an kursu'ndaki yetimler fetih suresi okudu, Türk askeri için dua etti.

Ellerinde türk bayrağı tutan Sudanlı yetimler, kâğıda "Zeytin Dalı" yazarak Türkiye'nin Afrin’de muzafferiyeti için ellerini açtılar. Evladı-ı Fatihan diyarında da dualar mehmetçik için yükseldi. Eski üsküp Türk Çarşısı'nda bulunan Murat Paşa Camii'nde yatsı namazı öncesinde gönüllerden aynı dilek yükseldi.

İsveç’te gurbetçilerimiz de destek verdi

Stockholm'de Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Mevlana Camisi Kur'an Kursu öğrencileri Afrin operasyonunun başarıyla sonuçlanması için Fetih suresi okudu, dua etti.