Ağrı’da Kur’an Kurslarına 22 Bin Kayıt…

18 Temmuz 2019 Perşembe

Diyanet İşleri Başkanlığının 81 ilde "Camiler Çocuk Dolsun Ahlakı Kur'an Olsun" temasıyla başlattığı yaz Kur'an kurslarına Ağrı'da 22 bin çocuk katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl "Camiler Çocuk Dolsun Ahlakı Kur'an Olsun" temasıyla başlattığı yaz Kur'an kurslarına çocuklar yoğun katılım gösterdi. Okulların tatil olmasının ardından 17 Haziran'da başlayan ve sekiz hafta sürecek kurslara il merkezi, ilçeler ve köylerden 22 bin çocuk kayıt yaptırdı. 

Kur'an-ı Kerim öğrenme aşkıyla camileri dolduran çocuklara, din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticileri tarafından siyer, ibadet ve ilmihal konularında eğitim veriliyor. 

Yaz Kur'an kursları dışında da Ağrı'da müftülük olarak yıl boyunca kurslarının devam ettiğini ve çocukların kurslara gösterdikleri yoğun katılım dolayısıyla çok mutlu olduklarını ifade eden İl Müftüsü Tandoğan Topçu, "Kur'an kurslarımız, eğitim, öğretim açısından ve ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir. Ağrı tüm ilçe ve köylerinde toplam öğrenci sayımız 22 bin. Kur'an kurslarına kayıt yaptıran öğrencilerimizin tamamı gönüllü ve velileri de onlara destek veriyor. Çocuklarına verdikleri desteklerden dolayı velilerine çok teşekkür ediyorum. Yaz Kur'an kurslarımız 17 Haziran'da açıldı ve eğitimlerimize devam ediyoruz. Kurban Bayramı'ndan iki gün önce kurslarımız tamamlanacak. Çocuklarımıza sadece Kur'an-ı Kerim eğitimi değil dini bilgiler de anlatılıyor. Yani bir Müslümana lazım olan bilgiler ne ise hocalarımız tarafından öğrencilerimize aktarılıyor." diye konuştu.