Ali Dede'nin Videosu Sosyal Medyada Büyük Yankı Buldu

19 Ocak 2018 Cuma

Dünyaca ünlü Amerikalı komedyen Ellen Degeneres, sunuculuğunu yaptığı The Ellen Show Instagram hesabından evi yanarken kedisini kurtaran Ali Dede’nin görüntülerini paylaştı. Video kısa sürede 10 milyona yakın görüntülenme aldı. Ayrıca paylaşımının altına Ali Dede’nin Türkçe hikayesini de ekledi.

Bolu’da sobayı tutuşturmak isterken evi yanan ve kullanılamaz hale gelen Ali Dede, yangından sadece en değerli varlığı yavru kedisini kurtarabilmişti. Ali Dede’nin kedisiyle olan görüntüleri kısa sürede sosyal medyada binlerce paylaşım aldı. Diyanet TV sosyal medya hesaplarından yayılan videoyu hesabından paylaşanlar arasına 50 milyon takipçisi bulunan Ellen Show’da katılarak Ali Dede’nin üzücü anlarını takipçileri ile paylaştı.

Ali Dede’nin sosyal medyada yayılan görüntülerinden sonra Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Bolu valisi ile görüşerek Ali Dede’nin ihtiyaçlarının giderilmesini sağladı. Yeni evine kavuşan Ali Dede’nin tüm ihtiyaçlarının devletimiz tarafından kısa zamanda giderileceği bildirildi.