Ankara Pursaklar’da Hafızlığını İkmal Eden 25 Öğrenci Belge Aldı

24 Kasım 2016 Perşembe

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde hafızlık eğitimini tamamlayan 25 öğrenciye hafızlık belgeleri verildi. Pursaklar Belediyesi Merkez Camii'nde gerçekleştirilen 'Hafız Merasimi’nde cami cemaatinin söyledikleri ayetleri irad eden öğrenciler, hafızlık icazet programının sonunda hafızlık belgelerine kavuştu.

Kerim kitabı hıfzeden kuran bülbülleri hafızlık belgelerini aldı. Ankara'nın Pursaklar ilçesinde hafızlık eğitimini tamamlayan 25 öğrenciye hafızlık belgeleri verildi.

Hafızlık icazet programı, 15 Temmuz Türkiye’yi işgal girişimi gecesi milletin diriliş ruhunun simgesi olan sela okutularak başladı. Pursaklar Belediyesi Merkez Camii'nde gerçekleştirilen hafız merasiminde öğrenciler tekbirler eşliğinde yerlerine oturdu.

Cami cemaatinden, kuranı kerimden herhangi bir sayfa ya da sure adı söylenmesi istendi ve hafızlık öğrencileri cemaatin huzurunda o ayetleri okudu. Aylarını vererek ezberledikleri Allah kelamı ile hafızlığı tamamlayan öğrenciler, emeklerinin karşılığını hafızlık belgesiyle taçlandırdı 

Pursaklar İlçe Müftüsü Hasan İzmirli de Ankara’nın en çok hafız yetiştiren ilçesi olmanın gururunu yaşadı.