Babamın Kitaplığı Diyanet TV'de

10 Ocak 2020 Cuma
Babamın Kitaplığı Diyanet TV'de

Babamın Kitaplığı Diyanet TV'de

 
Diyanet TV, edebiyat dünyamıza büyük katkıları olan yazarların evlatlarını ekranlarına konuk ediyor. Ünlü yazarların hayatlarının anlatıldığı belgesel, izleyiciyle buluşuyor. "Babamın Kitaplığı" adlı belgeselde yazarların anıları çocuklarının ağzından Diyanet TV’de anlatılıyor.
 
"Babamın Kitaplığı" adlı programda Cemil Meriç’ten Cahit Zarifoğlu’na Abdurrahim Karakoç’tan Akif İnan’a birçok yazarın hayatı izleyiciye aktarılıyor.
 
Yazarların edebiyat dünyasına katkıları, yakın çevresiyle ilişkileri ve eserlerinin konuşulduğu programda yazarların bilinmeyen yönleri de çocukları tarafından anlatılıyor.
 
Programın ilk bölümüne Cahit Zarifoğlu'nun kızı Betül Zarifoğlu konuk olacak. Betül Zarifoğlu, babasının Karamanmaraş’ta lise sıralarında başlayan yazarlık öyküsünü babasının dilinden anlatacak. 
 
Programın ilk bölümünde, Cahit Zarifoğlu’nun hayatı, ailesi, nasıl bir baba olduğu izleyiciye aktarılırken “Yedi Güzel Adam”ın lise döneminde aynı sıralarda bir araya nasıl geldiği ve yazarlığa nasıl başladıkları da anlatılacak. 
 
İlk bölümüyle ekranlara gelecek programda, Betül Zarifoğlu, Cahit Zarifoğlu’nun Necip Fazıl Kısakürek ile olan anılarını da babasının dilinden izleyiciye aktaracak.
 
"Babamın Kitaplığı" Cumartesi saat 12.00'de Diyanet TV'de...