Batman Müftüsü Erhan Kurbanını TDV'ye Bağışladı

26 Temmuz 2018 Perşembe
Batman Müftüsü Erhan Kurbanını TDV'ye Bağışladı

Batman Müftüsü Erhan, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” Diyerek İlk Kurban Bağışını Yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1993 yılından beri vekâletle kurban kesimi programı gerçekleştirildiğini söyleyen Müftü Erhan, “25 yıllık tecrübesi ile Emanetleriniz emanetlerimizdir düsturu ile kurban faaliyetlerini büyük bir hassasiyet, itina ve sorumluluk duygusuyla yürütmektedir. Vakfımızın "dini esaslara uygun ve güven veren" bir yapılanmayla bu yıl da gönül coğrafyasına hizmet etmeye hazırdır.

Bu yılki sloganımız  "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla hareket edilecektir. Bu kapsamında, yurt içinde 280 kesim bölgesinde, yurt dışında ise 145 ülkenin 436 bölgesinde Başkanlığın, TDV görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirilecektir.” Dedi. 2018 yılında Türkiye’nin farklı İl ve İlçelerinde yaşayan vatandaşlarımızdan Batman’a 175 hisse kurban geldiğini söyleyen Müftü Erhan, “Vekalet yoluyla Batman’a gönderilen kurban hisseleri için titizlikle kurbanlarımızı seçip satın alarak, Din gönüllülerimizin nezaretinde kesimini gerçekleştirip ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur'an kurslarına ve öğrenci yurtlarına ulaştırdık.” dedi.

TDV Batman şubesine gelerek kurban bağışında bulunabileceğini söyleyen Müftü Erhan, “Vatandaşlarımız, 'www.tdv org' ve 'bagis.tdv.org' adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir.” Dedi.