'Berat Kandili Özel Yayını' Diyanet TV ve TRT 1 ortak yayınıyla ekranlara gelecek

7 Nisan 2020 Salı
'Berat Kandili Özel Yayını' Diyanet TV ve TRT 1 ortak yayınıyla ekranlara gelecek

'Berat Kandili Özel Yayını' Diyanet TV ve TRT 1 ortak yayınıyla ekranlara gelecek

 
Ramazan ayının habercisi Berat Kandili, bu akşam dualarla idrak edilecek. Cami iklimini evlere taşıyan Diyanet TV, TRT 1 ile hazırladığı ortak yayınla  Berat Kandili özel programını ekranlara getirecek. 
Kuzey Ankara Merkez Camiinde yapılacak “Berat Kandili Özel” programına, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da katılacak. Diyanet TV ve TRT 1'in ortak yayınıyla ekranlara gelecek programda, meşhur hafızlardan Kur’an tilavetleri, Mevlitten bölümler, Diyanet İşleri Başkanlığı Tasavvuf Korosu'ndan eserler yer alacak.
 
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Berat Kandili, içinde bulunduğumuz üç ayların faziletleri ve Ramazan ayıyla ilgili konuşma yapacak.
 
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş yayınladığı 'Berat Gecesi Mesajı'nda Müslümanları, Diyanet TV ekranlarında dua etmeye davet etti.
Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Berat Kandili'ne özel bir mesaj yayınladı. Başkan Erbaş yayınladığı 'Berat Gecesi Mesajı'nda , koronavirüs salgınından dolayı Berat Kandili'ni evlerinde idrak edecek Müslümanları, Diyanet TV ekranlarına davet etti.
 
Yayınlanacak Berat Kandili özel programında tüm insanlık adına dua edileceğini ifade eden Erbaş Müslümanları ekran başına birlikte dua etmeye çağırdı. 
 
Müslümanlara evlerinizi mescitlere dönüştürün çağrısında bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Mübarek gecelerde büyük bir coşku ile ibadet, dua ve niyazlarımızla dolup taşan camilerimiz şimdi mahzun. Bizler bu süreçte evlerimizi mescitlere dönüştürelim, müminin miracı olan namazlarımızı daha bir huşu içerisinde kılalım.' dedi.
 
Berat Kandili'nin faziletlerine ve tövbe etmenin önemine değinen Başkan Erbaş, 'Geçmişte kılamadığımız namazlarımızı kaza edelim ve nafile namaz kılalım. Gönüllere şifa ve rahmet olarak indirilen Kur’an-ı Kerim’i bol bol okuyalım ve onun insanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkarıcı ilkelerini anlamaya çalışalım, emirlerini tereddütsüz bir şekilde yerine getireceğimize, yasakladığı, haram kıldığı şeylerden titizlikle uzak duracağımıza yeniden söz verelim.' ifadelerine yer verdi.
 
“Berat Kandili Özel Yayını” bu akşam saat 20.00'de Diyanet TV’de…