Beştepe Millet Camii’nde '15 Temmuz Şehitleri Mevlid Programı' Yapıldı

16 Temmuz 2018 Pazartesi
Beştepe Millet Camii’nde '15 Temmuz Şehitleri Mevlid Programı' Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yılı münasebetiyle tüm ülke genelinde gerçekleştirilen programlar kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Beştepe Millet Camii’nde öğlen namazı öncesi “15 Temmuz Şehitleri Mevlid Programı” yapıldı.

Türkiye’nin seçkin hafızlarının Kur’an-ı Kerim tilavet ettiği programda, mevlitten bahirler okundu, Diyanet İşleri Başkanlığı Musiki Korosu da ilahiler seslendirdi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler için Kur’an-ı Kerim okudu”

Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, kabine üyeleri ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş katıldı. Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler için Kur’an-ı Kerim okudu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, program öncesinde şehitler için okunan 100 bini aşkın hatmin duasını yaptı.

Başkan Erbaş, yaptığı duada şu niyazda bulundu:

“Okumuş olduğumuz 100 bini aşkın hatmi şeriflerden hasıl olan sevabı evvelen bizzat hulasa-i kainat, iki cihan serveri, gözlerimizin nuru, kalplerimizi süruru sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa’nın mübarek, münevver, mutahhar, aziz ruhu tayyibelerine hediye eyledik vasıl eyle Allahım!

Ya Rabbel alemin, Bedir'den 15 Temmuz’a, Çanakkale'den günümüze bütün şehitlerimizin ruhuna hediye ediyoruz, sen vasıl eyle. Ruhlarını ferahnak eyle Allah'ım. Kabirlerini cennet bahçelerinden bir bahçe eyle.

Ya Rabbel alemin 15 Temmuz gecesi dış güçlerin maşası olan hainlere karşı vatanımızı müdafaası uğruna canlarını siper eden, milletimizin bekası için canından, malından vazgeçen, al bayrağın gök kubbemizde var gücüyle dalgalanması için kanını veren, minerallerden yükselen salalarla meydanlara koşan; imanlarından aldıkları güç ve heyecanla din-i devlet, mülkü millet, rızaen lillah, istiklal ve istikbalimiz için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin ruhuna hediye eyledik vasıl eyle. Kabirlerini cennet bahçelerinden bir bahçe eyle. Kabirlerini Kuran'ın nuruyla pürnur eyle Allah'ım.

Her birine rahmet ve minnet borçlu olduğumuz imanlarımızın şahitleri mübarek şehitlerimizin anne baba, eş, evlat ve yakınlarına sabrı cemil ve hayırlı ömürler nasip eyle.

Şehitlerimizin şehadetlerine şahitlik eden çelik zırhlara, top ve silahlara iman dolu göğüslerini siper eden gazilerimizi iki cihanda aziz eyle, kendilerine acil şifalar ve hayırlı ömürler ihsan eyle Allahım!

Bu toprakları vatan edindiğimiz günden bugüne Malazgirt'te, Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da, 15 Temmuz’da yurdumuzun her yerinde, Fırat Kalkanı'nda, Zeytin Dalı Harekatı'nda ve tüm cephelerde Bu bayrak, bu ezan, bu devlet, bu millet ve bu vatan için mücadele edip canını feda eden aziz şehitlerimizden ve gazilerimizden razı ol Allahım. Onları cennetinle, cemalinle müşerref eyle Allahım!

Ya Rabbel alemin kahraman ordumuzu, güvenlik güçlerimizi havada, karada ve denizde her daim mansur ve muzaffer eyle. Dahili ve harici düşmanlara karşı kendilerine yardım eyle Allahım. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan hainlere fırsat verme Allahım. Ya Rabbel alemin, milletimizin dini ve manevi duygularını istismar eden, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan, millet varlığımıza kasteden, milletin silahlarını millete karşı kullanan hainleri kahrı perişan eyle Allahım. Bir daha böyle bir şeye teşebbüs etmelerine fırsat verme Allahım.

Ya Rabbel alemin, yeryüzündeki mazlumların umudu, kimsesizlerin, gariplerin, mültecilerin, muhacirlerin sığınağı olan aziz milletimizi ve cennet vatanımızı, her türlü felaketten kötülükten muhafaza eyle Allahım. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve mutluluğu için gece gündüz çalışan, gayret gösteren, fikir üreten, mesai harcayan tüm devlet erkanına sen yardım eyle Allahım. Hayırlı işlerin de onları muvaffak kıl, doğru kararlar almalarını kendilerini nasip eyle.”

Başkan Erbaş’ın, programın ardından camii çıkışında Türkiye Diyanet Vakfının standında dağıttığı, FETÖ Örgütlenmiş Din İstismarının Tahlili, Gülen Yapılanması 15 Temmuz’a Giden Süreçte FETÖ’nün Analizi ve Tavsiyeler, FETÖ Din İstismarının Arkasında Gizlenen Terör Örgütü ve DEAŞ: Dehşete Dayalı Bir Din İstismarı kitaplarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Erbaş, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, şehit yakınları ve gaziler için verdiği yemeğe katıldı.