Bisikleti Okul Servisi Yaptı

2 Mart 2018 Cuma

“Her şey çocuklarım için” dedi ve onları okula götürüp getirmek için düşük maliyetle, kendince bir "okul taşıtı" yaptı. İzmir’de, çocuklarının üşümemesi için bisikletine kabin yaptıran baba, haber oldu.

Fedakar baba çocukları üşümesin diye icat çıkardı, bisikleti okul servisi yaptı

Çocukları okula giderken üşümesin diye kolları sıvadı, ortaya işte bu araç çıktı. İzmir’de apartman görevlisi olarak geçimini sağlayan 42 yaşındaki Emrah Özkılıçaslan, iki çocuğu için, bisikletten "okul taşıtı" tasarladı. Üç tekerlekli bisikletin arkadaki sepet kısmını 2 kişilik koltuğa çeviren, üzerini alüminyum doğrama ile çevirerek, şeffaf naylonla kapatan Özkılıçaslan, bu ilgniç “okul servisi”nin çizimlerini ve yapımını bizzat kendisi yapmış.

İşin bir de tasarruf yanı var tabi. Okul servisine bir ayda vereceği paradan daha az bir rakamla bisikleti servise dönüştüren akıllı baba, trafik için de tedbirini almış, -şakayla karışık- mevzuata uymuş. Bisikletin arkasına "okul taşıtı" yazmış. Emrah bey, ekonomik bir yöntemle çocuklarını üşütmeden okula götürüp getirmenin yolunu böyle bulmuş. Babalarının kendilerini düşünmesi ve el yordamıyla yaptığı yarı icat, çocuklarını tabi ki mutlu ediyor. Hatta öğretmenlerini de…