Din İstismarı El Kitabıyla Anlatılacak

20 Mart 2018 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Fetö ve Deaş'ın din istismarını anlatan bir kitabın hazırlığı içinde. Kanal 7 televizyonunda 'İskele Sancak' programına konuk olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş; “Fetö ve Deaş din istismarı el kitabı çalışmamız yakında bitecek. Binlerce, yüz binlerce el kitabı şeklinde bastırıp bütün milletimize dağıtacağız." dedi.

Diyanet, FETÖ ve DEAŞ’ın Din İstismarını Anlatan Bir El Kitabı Hazırlıyor
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Fetö ve Deaş terör örgütlerinin dini nasıl istismar ettiğini anlatan bir el kitabı hazırlığı içinde. Kanal 7 televizyonunda yayınlanan İskele Sancak programına konuk olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, hazırlanan el kitabının yakında tamamlanacağını ifade etti.
 
Bu kitabı “binlerce, belki yüz binlerce el kitabı şeklinde bastırıp bütün milletimize dağıtacağız." dedi. Erbaş, terör örgütleri tarafından itibar kaybına uğratılan terimlerle ilgili de çalışma yapıldığını ifade etti. Kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmesi konusu da gündemdeydi. Diyanet İşleri Başkanı “Osmanlı döneminde yaygın olarak görülen evlilik yaşının kızlarda 17, erkeklerde ise 18 olarak tespit edildiğini söyledi, ancak günümüz şartlarında evlililik için en uygun yaşların 18-25 olduğunu ifade etti."