'Diriliş Ertuğrul' Hayranı Bir Devlet Başkanı

12 Temmuz 2018 Perşembe
'Diriliş Ertuğrul' Hayranı Bir Devlet Başkanı

“Diriliş Ertuğrul” dizisini hayranlıkla izlediği bilinen Venezuela Devlet Başkanı Maduro, yeni hükümet sistemi töreni için geldiği Türkiye’de dizinin yeni bölümlerinin çekildiği seti ziyaret etti. 

Venezuela Devlet Başkanı Maduro büyük beğeniyle izlediği dizinin setini ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı göreve başlama töreni için Türkiye’de gelen Venezuela Devlet Başkanı Nıcolas Maduro ise, ülkesinde beğeniyle izlediği “Diriliş Ertuğrul" dizisinin İstanbul’daki setini ziyaret etti. Dizideki "Alp" karakterleri tarafından at üstünde karşılanen Madura, eşi Cilia Flores ve beraberindeki heyetle dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ ve yönetmeni Metin Günay'dan dizi ve set çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kendisini karşılayan oyunculara dizideki adlarıyla hitap eden ve onlarla şakalaşan Venezuela Devlet Başkanı, platodaki demirci bölümünde demir dövdü. Maduro ve beraberindekiler daha sonra Ertuğrul Bey'in çadırına geçti ve burada kafasına börk takarak, ekiple bir süre sohbet etti; "Diriliş Ertuğrul disizini izlemeye başlayınca mesajları bizi çok etkiledi. Bir baktık, kendimizi dizinin içinde bulduk. Kendi içerisinde küçücük bir halkın dünya üzerine evrensel bir mesaj yayabilmesinin verdiği haz bize doğru şekilde ulaştı." 

Maduro, Diriliş Ertuğrul’u imrenerek ve heyecanla izlediğini belirtti. 

“İnsani değerlere dokunan, gerçeğin ve adaletin peşinde, onları arayarak geçen bir mücadeleyi anlatıyor. Sadakat, halka sadakat her şeyden önce çok güzel. Prodüksiyonu, tekniği, oyunculuğu ve yönetimi kusursuz. Halklarımızın tarihini, kendi kökenimizi iyi tanımamız gerekiyor. Çünkü olduğumuz şeyden gurur duymamızı sağlayacak tek önemli olay budur. 21. Yüzyılda sahip olmayı arzu ettiğimiz çok kutuplu dünya yolunda, medeniyetlerin ve insanlığın aslında doğru anlamda birbirleriyle diyaloğa geçmesine gerekçe olacak temel taş da budur"

Venezuela hükümetinden 6 bakanın da eşlik ettiği Nicolas Maduro'ya, ziyaretin ardından bir kılıç hediye edildi ve Maduro, dizi setinden yine kendi kullandığı araçla ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin Konya’da Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti

Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi töreni için Ankara’ya gelen bir başka isim Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin’di o da tören sonrası Konya’ya geçerek Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Hüseyin'e müzeye ziyarete gelen Pakistanlı ve Türk turistler yoğun ilgi gösterdi.