Diyanet Çocuk YouTube kanalı çocuklarla buluştu…

15 Ocak 2021 Cuma
Diyanet Çocuk YouTube kanalı çocuklarla buluştu…

Diyanet Çocuk YouTube kanalı çocuklarla buluştu…

Diyanet TV'nin çocuklara özel hazırladığı programlar, Diyanet Çocuk YouTube kanalında çocuklarla buluşuyor.

Korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalan çocuklar; birbirinden eğlenceli ve öğretici çizgi filmlerin yanı sıra birçok çocuk programını Diyanet TV ve Diyanet Çocuk YouTube kanalından izliyor.

Birbirinden güzel programlar, çizgi filmler, yarışmalar, kukla oyunları, çocuk tiyatrolar hepsi Diyanet Çocuk YouTube kanalında çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor.

Haftanın yedi günü Diyanet TV’de ekranlara gelen çocuklara özel birbirinden güzel programlara çocuklar, istedikleri zaman Diyanet Çocuk YouTube kanalından da erişebiliyorlar.

Uzaktan eğitim sürecinde çocuklara özel programlar hazırlayan Diyanet TV, Kur'an kursundan çizgi filmlere çocuk programlarından tiyatroya kadar birbirinden eğlenceli ve öğretici programlarla çocukları buluşturuyor.

“Şeker Hoca” ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve birbirinden keyifli hikayelerin çocuklara anlatıldığı Diyanet TV’de “Dinimi Öğreniyorum” programıyla Hz. Peygamber'in güzel ahlakını, dinin inanç ve esasları çocuklara aktarılıyor.

“Harfler Köyü” çizgi filmi ile çocukların eğlenirken bir yandan da Kur'an harflerini öğrenmeleri amaçlanırken “Yusuf'un Dünyası” çizgi filmi ile temizlik, beslenme gibi temel konuları anlatılıyor.

Çizgi filmler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle merhamet, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi “Dedemin Öyküleri” ve “Hikayelerle Çocuklara 40 Hadis” ile çocuklara aktarılırken, “Gezgin ile Meraklı” da ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel mirasları tanıtılıyor.

Çocuklara özel daha birçok yayın Diyanet Çocuk Youtube’da…