Diyanet Evi Ankara’da Hizmete Açıldı

10 Mayıs 2017 Çarşamba

Diyanet evi Ankara’da hizmete açıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı personeli başta olmak üzere kamu personeli ve ailelerine hizmet vermeyi amaçlayan “Diyanet Evi” ankara’ya il dışından gelen misafirlerin konaklama ihtiyacını karşılayacak.

Yıllardır beklenen adım atıldı ve “Ankara Diyanet Evi” kocatepe’de hizmete açıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı, personel tarafından uzun zamandır hizmete açılması beklenen “Diyanet Evi” ile ilgili çalışmaları tamamladı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı personeli başta olmak üzere kamu personeli ve ailelerine hizmet vermek amacıyla kurulan Diyanet Evi, Ankara’ya il dışından gelen misafirlerin yeni adresi olacak. Ankara'da “diyanet evi” adı altında hizmete açılan ve konaklama hizmeti verecek olan misafirhane, bu alandaki önemli bir eksiği giderecek.Ankara’da Kocatepe Camii’nin yanıbaşında yer alan misafirhane, kurum çalışanları için büyük bir kolaylık sağlayacak. 

Ücretlendirme ise diğer kamu kuruluşlarına ait misafirhaneler baz alınacak. Diyanet evinde; Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı personeli 50 türk lirası diğer kamu personeli ise 65 türk lirası karşılığında kahvaltı dâhil konaklayabilecek.

Diyanet evi, konaklama hizmetinin yanısıra misaifrlerin huzurlu vakit geçirebimeleri için gerekli sosyal ortamları da bünyesinde bulunduruyor. Misafirlerine ev sıcaklığı vermeyi amaçlayan diyanet evlerinin sayısı da önümüzdeki günlerde artacak. İhtiyaçlar doğrultusunda farklı illerde açılması için çalışmalar sürüyor.