'Diyanet Gündemi'nde Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı'nın görevleri konuşuldu...

7 Haziran 2021 Pazartesi
'Diyanet Gündemi'nde Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı'nın görevleri konuşuldu...

"Diyanet Gündemi"nde Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı'nın görevleri konuşuldu...

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Diyanet Gündemi" programında bu hafta Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı'nın görevleri ele alındı. 

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sema Yiğit'in konuk olduğu programda, "Aile ve Dini Rehberlik Büroları’nın görevleri nelerdir?" "Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı'nın ailelere yönelik yürüttüğü dini rehberlik hizmetleri nelerdir?" sorularına cevap verildi.

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı'nın ailelere yönelik yürüttüğü dini rehberlik hizmetlerine değinen Sema Yiğit, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı'nın görevlerinden birinin,  ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla dini, sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler düzenlemek veya düzenlenmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı'nın görevlerinin önemli bir bölümünün Aile ve Dini Rehberlik Büroları aracılığıyla yürütüldüğünü ifade eden Yiğit, Türkiye’nin tamamında Aile ve Dini Rehberlik Büroları’nın faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

Aileye ilişkin temel konularla ilgili Aile ve Dini Rehberlik Büroları’na çok sayıda soru geldiğini söyleyen Yiğit, şöyle devam etti:

"Aile ve Dini Rehberlik Bürolarımızın sabit faaliyetlerini, vatandaşlarımızın telefonla, yüz yüze ya da e-posta yoluyla yöneltmiş olduğu sorular oluşturmaktadır. Bu sorular, temelde aile odaklıdır. Bu sorulara verilen cevaplar sadece fetva değil aynı zamanda danışmanlık hizmeti niteliğinde cevaplardır. Bu kapsamda görev yapan personelimizin hizmet içi eğitimleri dolayısıyla önem arz etmektedir. Bürolarımıza ailevi konularla ilgili çok sayıda soru ve sorun iletilmiştir."

"Diyanet Gündemi" Arif Bildirici'nin sunumuyla her Cuma saat 21.30'da Diyanet TV'de...