Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Bed-i Besmele Töreni'ne Katıldı

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Bed-i Besmele Töreni'ne Katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları’nın düzenlediği “Bed-i Besmele Töreni”ne katıldı.

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Eğitim bilimciler diyorlar ki, insanın karakterinin yüzde 63’ü 7 yaşından önce oluşur, diğer kısmı da 7 yaşından sonraya kalır. Bu ne demektir, anne babalar olarak, öğretmenler olarak çocuklarımızın karakterlerinin çok sağlam ve düzgün olabilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.     

Başkan Erbaş anne-baların, öğretmenlerin çocuklar için rol model olduklarını belirterek şöyle konuştu:

“Eğer anne baba, öğretmeneler, rol model konumundaki bizler, evde mütebessim bir yüzle birbirimizle konuşursak, kavgasız, gürültüsüz bir ortamda çocuğumuz yetişirse yüzünden tebessüm eksik olmaz. Herkes o çizgiye hassas bir şekilde dikkat ederse nesillerimiz daha sağlıklı, daha sağlam olacak. Onlara rol model olarak yapmış olduğumuz konuşmalarımız, davranışlarımız ne kadar iyi olursa o çocuklarımızda o kadar iyi yetişir.”

Minik öğrencilerin Kur’an-ı Kerim okuduğu, ilahiler söylediği ve skeç gösterileri yaptıkları törene, çok sayıda veli katıldı.