Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni’nde TDV Adına Ödül Aldı

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni’nde TDV Adına Ödül Aldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni’ne katıldı. Törende Türkiye Diyanet Vakfı'na Türk Kızılayı'nın çalışmalarına yapmış olduğu katkılardan dolayı ödül verildi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türk Kızılayı tarafından İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni’ne katıldı.

Türk Kızılayı'na bağışlarıyla katlı sağlayan kişi ve kurumlara madalyaların verildiği törende, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından 59 kişiye platin, 61 kişiye altın ve 32 kişiye gümüş madalya takdim edildi. Ayrıca törende Türkiye Diyanet Vakfı'na, Türk Kızılayı’nın çalışmalarına yapmış olduğu katkılardan dolayı ödül verildi. Ödülü, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık ile birlikte Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Erbaş’a takdim etti.

Türk Kızılayı tanıtım videosunun izlettirildiği etkinlikte, Hilal-i Ahmer Özel Müzayede Koleksiyonu da görücüye çıktı.

Ödül töreninin ardından Bakan Koca, Başkan Erbaş ve Kızılay Genel Başkanı Kınık ile birlikte bağışçılar, hatıra fotoğrafı çekildi.