Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan Gençlere Çağrı

11 Temmuz 2019 Perşembe

Başkan Erbaş’tan Gençlere Çağrı

Mevlid-i Nebi haftasının teması “Peygamberimiz ve Gençlik” olarak belirlenmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı özellikle son yıllarda gençlere yönelik projelere yoğunlaşmış, hatta birçok özel çalışma programa alınmıştı.  Mevlid-i Nebi haftası çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gençlere  çağrılarını yineledi. “Kapılarımız sonuna kadar açık, birlikte hayırlı ve güzel bir gelecek kuralım”  vurgusu yaptı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı, din istismarıyla mücadele başta olmak üzere dini, sosyal ve kültürel alanlarda gençlerle yakın irtibat, iletişim, paylaşım ve dayanışma amaçlı çalışmalara ağırlık veriyor. Bu anlamda,  başkanlığın gençlik buluşmaları, değerler eğitimi, sosyal donatılı camiler, sabah namazı buluşmaları gibi çalışmaların yanında cami ve din görevlileriyle sürekli irtibat imkanı da sağlanıyor. Bu yakın diyalog, başkanlığın ”her din görevlisine 10 genç” parolasıyla yeni bir hedefin oluşturulmasını da beraberinde getirdi.

“Başkanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında bütün kapılarımız gençlerimize açıktır’’

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, gençleri zararlı alışkanlıklardan, din istismarından ve güçlendirmek adına, tüm Diyanet teşkilatını bu konuda seferber etti. Gençlere “tüm birimlerimizle hizmetinizdeyiz” mesajı verdi; ’’Bütün gençlerimizi gençlik merkezlerimize aile ve dini rehberlik bürolarımıza kyk da oluşturduğumuz manevi rehberliklerimize müftülüklerimize davet ediyorum başkanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında bütün kapılarımız gençlerimize açıktır. Bütün görevlilerimiz hocalarımız sizlerle tanışmaktan memnunluk duyacaklardır.“

Başkan erbaş, din görevlilerine, hemen her konuda olduğu gibi, gençlere yaklaşımda da peygamberi metodun uygulanması tavsiyesinde bulunuyor; “İnanıyorum ki biz bu çağın gençlerine peygamberimiz gibi yaklaşabilirsek elbette bize ilgi göstereceklerdir. Eğer bugün gençliğin heyecanıyla İslam’ın hakikatleri buluşursa dünya güzelleşecektir.