Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan Şehit Fatma Avlar’ın Ailesine Taziye

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan Şehit Fatma Avlar’ın Ailesine Taziye

Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş, PYD/PKK'lı teröristlerce atılan roketin evlerine isabet etmesi sonucu 17 yaşında hayatını kaybeden Fatma Avlar'ın, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki ailesini ziyaret etti.

Avlar'ın Gültepe Mahallesi'nde yaşayan ailesinin evine giden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, baba Ahmet ve anne Döne Avlar'a taziyelerini ileterek, “Fatma kızımız şehit olarak ölümü tattı. Cenabı Hak şehitliğini makbul, mebrur eylesin inşallah. Sizlere sabır versin, başınız sağolsun” dedi.

Konuşmasında şehitliğin önemine değinen Başkan Erbaş, "Bazı insanlar kaza ile ölüyor, bazıları yatağında hastalıkla ölüyor, bazıları da şehit olarak bu ölümü tadıyor. Milletimiz önemli bir imtihan veriyor. Hepimiz birlikte bu imtihanı sabırla ve kararlılıkla başaracağız inşallah. Askerimiz cephede bütün gücüyle gerekeni yapıyor” diye konuştu.

Hiçbir gücün ülkemizi sindiremeyeceğini vurgulayan Başkan Erbaş, "Bizim yüreklerimiz, sinelerimiz milletimiz için ordumuz için ezanımız, bayrağımız için toplu vuruyor. Toplu vurduğu sürece de hiçbir güç bizi sindiremeyecek. Cenabı Hak zaferi bize nasip edecek. İnşallah bu mücadeleden biz başarıyla çıkacağız" şeklinde konuştu.

Baba Ahmet Avlar ise, "Allah vatanımıza milletimize zeval vermesin. Ezanlarımız susmasın, bayraklarımız hep dalgalansın Rabbimizden tek dileğimiz budur" diye konuştu.

Başkan Erbaş, baba Avlar’a Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.

Taziye’de Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Diyanet’in üst düzey yöneticileri eşlik etti.