Diyanet TV’den Çocuklar İçin Ara Tatil Ekranı

14 Kasım 2019 Perşembe
Diyanet TV’den Çocuklar İçin Ara Tatil Ekranı

Diyanet TV’den Çocuklar İçin Ara Tatil Ekranı…

Diyanet TV, çocuklar için birbirinden güzel programları ekranlara getiriyor. Okulların ara tatile girmesiyle çocukların neşeli vakit geçirmesini amaçlayan Diyanet TV’de, ‘Bilgi Hazinem’, ‘Gezgin ile Meraklı’, ‘Şeker Hocam’ gibi programlarda eğlencenin yanında eğitici bilgiler de veriliyor.

Ara tatil ile birlikte Diyanet TV, ekranlarını çocuklara açtı. Çocukların kitaplar okuyacağı ve yarışmalar yapacağı ‘Bilgi Hazinem’ programı Kasım ara tatilinde de yayında olacak.

Katılanların, okurken kazandığı ‘Bilgi Hazinem’de, birbirinden neşeli yarışmaların yapıldığı bölümler tatilde de ekranlarda olacak. Çocuklar, eğlenirken yeni bilgiler öğrenmenin keyfini, bu tatilde de doyasıya yaşayacaklar.

‘Bilgi Hazinem’ hafta içi her gün saat 10.00’da Diyanet TV’de.

Diyanet TV’nin tatil ekranında çocuklara özel çizgi filmler…

‘Güvenle İzleyin’ yayın ilkesine bağlı olarak tatilde ekranlarını çocuklara açan Diyanet TV, birbirinden güzel çizgi filmlerle hem öğretiyor hem eğlendiriyor.

‘Şeker Hoca’ ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve ona ait birbirinden keyifli hikayeleri çocuklara anlatan Diyanet TV,  ‘Gezgin ile Meraklı’ ile de ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel miraslarını çocuklara gezdiriyor. Oldukça deneyimli ve gezmeyi çok seven bir leylek olan Gezgin, Mehmet ve dedesine bu ziyaretlerinde rehberlik ediyor. ‘Şeker Hoca’ hafta içi her gün saat 10.20’de Diyanet TV’de çocuklarla buluşurken, ‘Gezgin ile Meraklı’ ise hafta içi her gün saat 17.30’da Diyanet TV’nin çocuk ekranında.

Tatilde ekrana gelen çizgi filmler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle merhamet, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi “Dedemin Öyküleri” ile çocuklara anlatılırken, “Harfler Köyü” ile de Kur’an harfleri eğlenceli bir şekilde çocuklara öğretiliyor.

İki kardeşin maceralarının anlatıldığı ‘Gül ve Ece’ ile de çocuklar birbirinden heyecanlı maceralara yelken açıyor.

Her Cumartesi ve Pazar günleri “Harfler Köyü” saat 10.00’da, ‘Dedemin Öyküleri’ 10.10’da, ‘Gül ve Ece’ ise 10.20’de Diyanet TV’de… 

Diyanet TV, eğlenceli ve eğitici çizgi filmleri tatil haftasında da çocuklarla buluşturmaya devam ediyor.