Diyanet TV’nin engellilere yönelik programları Türkiye’de bir farkındalık oluşturdu…

5 Kasım 2019 Salı
Diyanet TV’nin engellilere yönelik programları Türkiye’de bir farkındalık oluşturdu…

Diyanet TV’nin engellilere yönelik programları Türkiye’de bir farkındalık oluşturdu…

Diyanet TV, engelli bireylere yönelik programlarıyla Türkiye’de dikkatleri engelli bireylerin yaşadığı sıkıntılara çekti. Türkiye’de, engelli bireylere yönelik yaptığı programlarla bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan Diyanet TV, en çok da engelli bireylerden olumlu geri dönüşler alıyor. Toplumda büyük bir kesime ulaşan engelli bireylerin yaşadığı sıkıntıları ekranlarına taşıyarak, engelli bireylerin sorunlarla başa çıkma noktasında toplum nezdinde bir bilinç oluşturan Diyanet TV, bu bilinci ekranları vasıtasıyla toplumun tamamına yaymaya devam ediyor.
 
Ailenin önemi, ailede iletişim, çocuk yetiştirme, aile ahlakı ve aileyi ayakta tutan değerlerin işaret diliyle anlatıldığı “Biz Aileyiz” programıyla sağlıklı bir aile hayatının toplum inşasındaki önemine de dikkat çekerken, “Engelleri Aşalım” programıyla da engellilerin karşılaştıkları sorunlar, engel tanımadan gösterdikleri başarılar, hayatı engelli bireyler için daha kolay yaşanılabilir hale getirmek için yapılması gerekenler anlatılıyor.

Engelli bireylere yönelik programlarıyla Türkiye’de lokomotif görevi üstlenen Diyanet TV, din hizmetleri ve dini eğitimin engelli bireylere ulaştırılması noktasında da önemli ve anlamlı bir görevi de üstlenmiş oluyor. Ayşe Soydan’ın sunumuyla ‘Biz Aileyiz’ Salı akşamları saat 18.15’te Diyanet TV ekranlarında olurken Sema Çakır’ın sunumuyla ekranlara gelen ‘Engelleri Aşalım’ ise Cuma günleri 16.00’da Diyanet TV’de.