Diyanet TV Yaz Ekranı...

30 Haziran 2022 Perşembe
Diyanet TV Yaz Ekranı...

Diyanet TV Yaz Ekranı...

"Güvenle İzleyin" şiarıyla yayınlarına devam eden Diyanet TV, yaz sezonuna özel yeni programlar hazırladı.

Diyanet TV hazırladığı programlarla dini kavramlardan işaret dili tercümesi ile Kur'an öğretimine kültür-sanat programlarından sabah kuşağı programlarına kadar pek çok yeni içeriği izleyiciyle buluşturacak.

Diyanet TV'nin yeni programlarında alanında uzmanlar tarafından dini kavramlardan siyere edebiyattan sanata pek çok program ekrana taşınıyor. Eski Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş'in sunumuyla ekranlara gelecek "Dinin Anahtar Kavramları" programında elzem kavramlar Kur'an ve sünnet ışığında izleyiciye aktarılırken işaret dili tercümesi ile Kur'an öğretiminde harflerden başlanıp esre ve üstüne kadar pek çok konu ele alınacak. Engellilere yönelik farkındalık oluşturan programlara ağırlık veren Diyanet TV'de Kur'an-ı Kerim bu yaz, işaret dili ile öğretilecek.

"Kabe'nin Yolları" programında ise kutsal topraklara Hac veya umre yapmak için giden kişilerin manevi yolculuklarında yaşadıkları hatıralar izleyiciyle buluşuyor.

Diyanet TV çocukları unutmadı...

Çocuklar, bu yaz tatilinin keyfini Diyanet TV'de yaşayacak. Eğlendirirken öğreten programları çocuklarla buluşturan Diyanet TV, yaza tatiline özel yepyeni programlar hazırladı.

"Doğa Takımı" programında çevreye duyarlılık, tasarruf ve israf bilinci, iklim değişikliği, ağaçlandırma çalışmaları gibi konular ele alınırken "Minik Seyyah" programında Türkiye'deki şehirler minik bir seyyahın gözünden izleyiciye aktarılacak. Çocuklar, abdest almayı ve namaz kılmayı ise "Namaz Kılmayı Öğreniyorum" adlı animasyon ile öğrenecekler.

Birbirinden güzel programlar bu yaz Diyanet TV'de...