Diyanet TV Yeni Yayın Dönemine Yeni Programlarla Giriyor

6 Ocak 2020 Pazartesi
Diyanet TV Yeni Yayın Dönemine Yeni Programlarla Giriyor

Diyanet TV Yeni Yayın Dönemine Yeni Programlarla Giriyor

Diyanet TV, yeni yayın dönemi için hazırlıklarını tamamladı. Yeni yayın döneminde birçok yeni programı izleyiciyle buluşturacak. İlkesel yayın anlayışını benimseyen Diyanet TV engellilere yönelik programlardan gençlik programlarına kültür sanat programlarından belgesellere, eğitici programlardan aktüel programlara zengin bir içerik hazırladı.

Engellilere Yönelik İki Yeni Program

Toplumun her kesimine ulaşan Diyanet TV, engellilerle ilgili iki yeni programı izleyiciyle buluşturuyor. “Engelleri Aşalım” ve "Biz Aileyiz" adlı programlarda engellilere dair konular ele alınacak. "Engelleri Aşalım" adlı programda engellilerin sorunları konuşulurken "Biz Aileyiz" adlı programda işitme engellilere, ailenin önemi hadisler ve ayetlerle, işaret diliyle aktarılacak. 

Gençler unutulmadı

Diyanet TV, gençlere yönelik program sayısını arttırdı. İki yeni programı daha ekrana taşıyan Diyanet TV, "Gençlerin Dilinden" ve "Gençlerle Dinden Konuşalım” programlarını hazırladı. Programlarda, gençlere yine gençlerin dilinden tavsiyelerde bulunulacak.

Hadisler ışığında aile 

Diyanet TV, aile ve çocuğu önceleyen yayın politikasıyla yeni bir program hazırladı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Huriye Martı, hadisler ile aile içi sorumluluklarımızı anlatacak. “Prof. Dr. Huriye Martı ile Hadisler ve Ailemiz”  adlı programda aile içi sorumluluklarımızın yanı sıra İslam’ın aileye verdiği önem, aileyi ayakta tutan temel değerler, sağlıklı bir aile hayatının toplumun inşasındaki önemi gibi konular ele alınacak. 

Medya ve Din ilişkisi Diyanet TV’de ele alınacak

“Medya ve Din” adlı programda, medyanın din ile olan ilişkisi uzman konukların katılımıyla ele alınacak. Medyada yayınlanmış örneklerin de ele alınacağı programda , izleyiciye medya okuryazarlığı yönünden de katkıda bulunulacak. 

Diyanet TV’nin Yeni Belgeselleri

Diyanet TV yeni belgeselleri izleyiciyle buluşturuyor. “Göç İle Değişen Hayatlar” adlı belgeselde, göçmenlerin hayatları ele alınacak. Göçün zorluklarının anlatıldığı belgeselde,   ülkelerinden Türkiye’ye göç edenlerin, göç serüveni anlatılacak.  

Öte yandan İslam’ı sonradan kabul edenlerin ihtida süreçlerini konu alan yeni program “İhtida Öyküleri”nde, Müslüman olan insanların hayatları, nasıl Müslüman oldukları işlenecek. 

“Namazgahlar” belgeselinde ise namazgahların tarihçesi, nerelerde bulunduğu, hangi tarihi olaylarda yer aldığı anlatılacak.   

“Helal Kazancın Alın Teri” programında ise farklı meslek gruplarının ticaret ve çalışma ahlakı ele alınacak. Programın ana teması “Helal Lokma Helal Kazanç” olacak.

Diyanet TV Kültür – Sanat Programları

Diyanet TV, Kültür-Sanat alanında İki yeni programı daha izleyiciyle buluşturuyor. “Fıtratın Aynası” adlı programda sanata dair her şey konuşulacak.  "Şiir Vakti” programında ise şiir tadında sohbetler gerçekleştirilecek.  Edebiyat Dünyası’nın öne çıkan şairlerinin katılacağı programda şiir konuşulacak.

Yepyeni programları ekrana taşıyacak Diyanet TV, yeni yayın dönemine 16 Eylül’de başlayacak.