Diyanet TV'den 15 Temmuz’un Yıl Dönümünde Anlamlı Program

12 Temmuz 2019 Cuma
Diyanet TV'den 15 Temmuz’un Yıl Dönümünde Anlamlı Program

Diyanet TV'den 15 Temmuz’un yıldönümünde anlamlı program…

Diyanet TV, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde anlamlı bir programa imza attı.

Başta FETÖ ve DEAŞ olmak üzere sahih bilgiden uzak, dini istismar ederek toplumun İslam anlayışını ve dini yaşamını ifsat eden sözde dini yapıların anlatıldığı program, bu akşam izleyiciyle buluşuyor.

Alanında uzman akademisyenlerin ve kanaat önderlerinin din istismarı konusunu detaylarıyla ele aldıkları programda, insanların dini istismar konusunda duyarlı olmaları ve farkındalığın oluşturulması amaçlanıyor. 

Bu milletin 40 yıl boyunca kendini dini bir yapı gibi gösteren FETÖ terör örgütü gibi yapılara bir daha kanmaması için uzun çalışmalar neticesinde hazırlanan ‘Din İstismarı’ programı, 11 bölümden oluşan belgesel tadında bir program olarak yayınlanacak.

Bu akşam yayınlanacak program hakkında konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, din istismarının eskiden beri toplumların önemli bir problemi olduğunu belirterek, "Özel olarak millet varlığımızı, genel anlamda çevremizdeki İslam ülkelerinin toplumlarını ciddi anlamda sıkıntıya sokan DEAŞ ve FETÖ'ye özel ve kapsamlı vurgular da program içerisinde yapılmış oldu.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca din istismarı konusunda toplumu bilinçlendirmek için çeşitli faaliyetler yapıldığını aktaran Kurt, Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü olarak basılı ve süreli yayınlar aracılığıyla da bu istismarın farklı yönlerine değindiklerini belirtti.

Diyanet TV'de din istismarının farklı programlarda da ele alındığını dile getiren Kurt, "15 Temmuz'un yıl dönümü münasebetiyle bu yıl özel ve anlamlı bir programı başlatmış olacağız. 11 bölümlük bir belgesel program Diyanet TV ekranlarında yer alacak. Burada din istismarının kökü, tarihi, diğer dinlerde ne şekilde kendini gösterdiği konunun uzmanları tarafından anlatılacak." dedi.

‘Din İstismarı’ programıyla milletin dini hayatında ne tür sıkıntılar oluşturulduğunun altının çizildiğini belirten Kurt, "Programda, işin uzmanı hem akademisyenlerimizden hem Diyanet İşleri Başkanlığı yöneticilerinden hem de farklı alanlarda uzmanlığı olan insanların görüşleri ve önerilerine yer vermiş olacağız. Programımız 11 bölümden oluşuyor. 12 Temmuz 2019 Cuma akşamı yani bugün saat 22.00'de ilk bölümü yayınlanacak. Birbiri ardına 11 gün boyunca da aynı saatte ekranlarımızda olacak." diye konuştu.

‘Din İstismarı’ bu akşam Diyanet TV’de.