Diyanet’ten 15 Temmuz’a Özel Web Sitesi

12 Temmuz 2017 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı 15 Temmuz’a özel bir internet sitesi hazırladı. Sala sesleriyle açılan sitede, din görevlilerine yapılan sala çağrısı ve o geceye dair videolar, 15 Temmuz konulu yayınlar yer alıyor. İşte Diyanet’in 15 Temmuz’a özel web sitesi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, “ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan salalara” sloganıyla hazırladığı 15 Temmuz Özel Web Sitesi, milletin direnişinin sembolü salalarla açılıyor.

Başkanlığın hazırladığı web sitesinde amaç, 15 temmuz ruhunu diri tutmak, şehitlerin hatırasını yaşatmak… Sitede başkan Görmez’in 15 temmuz’da din görevlilerine yaptığı sala çağrısına ve o gecenin anlatıldığı belgesellere ve yayınlara da yer verildi. 

Bir diğer başlık ise din istismarı…

15 temmuz sonrası Fetö’nün din istismarını önlemek için yapılan çalışmalara da site de yer verildi.

"Din istismar hareketine yönelik Diyanet İşleri Başkanlığımız gerek diyanet işleri başkanımızın çeşitli vesilelerle yaptığı konuşma metinlerinde gerekse din şuralarında veya ortaya konulan sonuç bildirgelerinde bu yansıdı. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu fetö hareketine yönelik bir de rapor hazırladı. Bu raporu da çeşitli dillere çevirdi. Ve bu raporu da sitemiz de neşrettik."

Diyanet teşkilatının din görevlilerine gönderdiği 15 temmuz genelgesi ile farklı ülkelerden gelen taziye mesajları da sitede yer buldu. 

15temmuz.diyanet.gov.tr