Engellerin de 'Umut'u Oldu

19 Eylül 2017 Salı

Umut’un ışığıydı, şimdi engellilerin de umudu oldu. Trafik kazası sonucu yatağa mahkum olan engelli gencin 10 yıldır bakımını üstlenen Gülsüm Anne, Antalya’da arkadaşlarıyla birlikte kurduğu engelli derneğinin başına geçti. Şimdi umutla birlikte tüm engellilerin koruyucu annesi oldu.

10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrasında kimsesiz kalan umutun kimsesi olmuştu Gülsüm Kabadayı. Aslında oğlum dediği umutun adını bile bilmiyordu. İsmini de kendisi koymuştu.

10 yıldır fedakarca Umut’un bakımını üstlenen Gülsüm Anne, onun daha serin bir bölgede yaşaması amacıyla evini bile taşıdı, Korkuteli ilçesine yerleşti. Gördüğü sevgi sayesinde umut, başını tutabilmeye, elini kaldırmaya, gözleriyle, elleriyle tepki vermeye ve "Anne" demeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bizzat görüşerek Gülsüm Anneyi tebrik etmiş, destek olmuştu. O fotoğraf Umut’un başucunda yer alıyor.

Gösterdiği merhamet ve müthiş fedakarlık karşısında sadece umutun değil Türkiye’nin, hatta dünyanın annesi oldu. Ailesinin Rus olabileceği gündeme geldi. Bir Rus milletvekili onun elini öptü. Yurtdışında da haberleri yapldı.

Yetmedi, Gülsüm Kabadayı başka engellilere de yardımcı olabilmek için bir dernek kurdu.

Kendisi gibi örnek bir grup anneyle kurduğu Korkuteli Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Başkanlığını yürüten Gülsüm Anne, köy köy gezerek tespit ettiği engelliler için yardım kampanyaları düzenliyor.

Gülsüm Anne, şimdi onlar için seferber olmuş durumda. Çok sayıda engelliye tekerlekli sandalye, hasta yatağı ve ev eşyası yardımında bulundular. Destek alan engelliler çok mutlu. Tıpkı ayaklarını trafik kazasında kaybeden İbrahim Kara gibi.