'Genç Hatipler' Türkiye Finali

2 Mayıs 2018 Çarşamba

Anadolu İmam Hatip Liseleri "Genç Hatipler” hutbe okuma yarışması Türkiye Finali, Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi. Gençler hutbeyi en güzel ve en etkin şekilde okumak için yarıştı. Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Muhammed Kazım Dinç, birinci oldu.

Türkiye’nin en iyi genç hatipleri Kahramanmaraş’ta buluştu. Buluşmanın nedeni hutbeyi en güzel ve en etkili şekilde okuma yarışmasının zirve mücadelesiydi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri “Genç Hatipler” hutbe okuma yarışması Türkiye finali Kahramanmaraş’ta yapıldı. Abdülhamit Han Cami’nde düzenlenen yarışma öncesi heyecan doruktaydı. Jüri heyeti ve cemaat ön saflarda yerlerini aldı. Öğrenciler mihraba çıktı… 

Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Kazım Dinç 1. Oldu

Türkiye’nin 10 ilinden bölge birincileri bu kez Türkiye birincisi olabilmek için ter döktü. Yarışmanın sonunda Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Kazım Dinç birinci oldu. İkinciliği Kelkit Abdulhamithan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cihat Özdemir aldı. Aksaray Kanuni İmam Hatip Lisesi öğrencisi Müvahit Ceviz ise üçüncü oldu.