Güle Oynaya Camiye Gel

4 Temmuz 2018 Çarşamba

Aileni de yanına al “Güle Oynaya Camiye Gel” Konya’da çocukların cami ile tanışması ve namaz alışkanlığını kazanmaları için güzel bir çalışma yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin destek verdiği program çerçevesinde, 40 gün camide sabah namazı kılan çocuklara, özel bir ödül var.

40 gün camide sabah namazı kılan çocuklara bisiklet hediye edilecek

Çocuklar aileleriyle birlikte güle oynaya camiye koşuyor. Hep birlikte namaz kılmanın mutluluğunu yaşıyor. "Bu yıl konya sokakları cıvıl cıvıl çocuklarımız velilerle birlikte camileri dolduruyorlar. Güle oynaya camiye gel kapsamında konyadaki tüm ilçeler dahil 3190 camide 61 bin çocuğumuz kayıt oldu."

Konya Büyükşehir Belediyesi 7-14 yaş arasındaki çocukların camiyi sevmeleri ve cami alışkanlığı kazanmaları için "Güle Oynaya Camiye Gel" sloganıyla bir çalışma  başlattı. Hazırlanan programda, 40 gün boyunca camide sabah namazına katılım teşvik edildi. Namazları eksiksiz kılan çocuklar bisikletle ödüllendirilecek..

Bu anlamlı projeye ailelerin ilgisi, çocukların talebi yoğun oldu. Kısa zamanda 3 bin 190 camiye 61 bin çocuk kayıt yaptırdı. 40 gün boyunca camide sabah namazı kılacak olan çocuklar böylece cami sevgisini kazanacak, cemaatle namaz kılmanın önemini kavrayacak hem de birlik ve beraberlik şuuru kazanacak.