14 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan TRT Haber, TRT Avaz ve Diyanet TV ortak özel yayını olan gazeteci-Yazar Mustafa Kartoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programının konuğu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez oldu. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Birileri İslam Medeniyetine Ortaçağ Yaşatmak İstiyor

Son zamanlarda islam coğraflarında yaşanan terör hadiselerine değinen Mehmet Görmez şu ifadeleri kullandı. "Hem insanlık olarak hem müslümanlık olarak hem ülke olarak belkide tarihin en zor dönemeçlerinden geçiyoruz. İslam dini açısından bakıldığında İslam dini ve İslam medeniyeti bir tehdit altındadır. Eğer bu dinin mensuplarının çocukları birbirlerini tekbir getirerek her başkentte katlediyorsa, eğer her taraftan ateşler yükseliyorsa, eğer mezhepler dinin önüne geçmişse, eğer son üç günde islam coğrafyasında terör hadiselerinde 200'ü aşkın masum insan hayatını kaybetmişse hem güvenlik hem anlayış açısından islam medeniyetinin bir tehdit altında olduğunu düşünüyorum. Birileri islam medeniyetine ortaçağ yaşatmak istiyor."

Programda özellikle sosyal medya üzerinden yürütülen fetva tartışmasına da değinen Prof. Dr. Mehmet Görmez, konuyla ilgili "Bu haber değil, islamifobik nefret içeren gayriahlaki bir haber mühendisliğidir" dedi.

 

Bölümler

+ Tümü

Özel Klipler

+ Tümü