Hacı Bekir Yıldırım Camii Tuzla’da Dualarla İbadete Açıldı

27 Kasım 2017 Pazartesi
Hacı Bekir Yıldırım Camii Tuzla’da Dualarla İbadete Açıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Tuzla’da dedesi Hacı Bekir Yıldırım’ın adını taşıyan caminin açılışını gerçekleştirdi.

 

Başbakan Yıldırım, açılış öncesi yaptığı konuşmada, Mısır'daki camiye yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, "Mübarek cuma günü, cuma namazında hiçbir şeyden haberi olmadan, kendilerini Allah'a, Allah'ın mekânında teslim etmiş insanlara alçakça saldırıp, 300'ün üzerinde masum insanın hayatına girdiler, katlettiler." şeklinde konuştu.

 

Mısır halkına baş sağlığı dileklerini ilettiklerini belirten Başbakan Yıldırım, "Bizim dinimiz öldürmeyi değil, yaşatmayı emrediyor. Bir insanı yaşatmak bir âlemi yaşatmaya bedel. Hal böyleyken bu sapık ideoloji ve bu terör örgütü maalesef bölgemizi 5-6 yıldan beri kana buladı, dinimize en büyük kötülüğü yaptı. Bunların yaptığının ne Müslümanlıkla ne de insanlıkla alakası var. Şiddetle kınıyoruz, bunlar Müslüman olamaz, bunlar insan dahi olamaz." ifadelerini kullandı.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin 80 milyon vatandaşının Mısır halkının acılarını paylaştığını, bu acılı günlerinde onların yanında olduklarını dile getiren Başbakan Yıldırım, "DEAŞ gibi, El Kaide gibi zararlı örgütler, İslam'ı da temsil etmiyor, insanlığı da temsil etmiyor. Nasıl böyle bir şey olabilir, öldüren de Allah'u Ekber, ölen de Allah'u Ekber diyor. Böyle bir şey olabilir mi?" diye konuştu.

 

Açılışta bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, camiinin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek Başbakan Yıldırım’ın dedesi merhum Hacı Bekir Yıldırım’a Allah’tan rahmet diledi. Açılışta yaptığı duada, camilerin kulluğun, tevhidin ve medeniyetimizin merkezi olduğuna vurgu yapan Diyanet İşleri Başkan Erbaş, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusuyla bütün Müslümanların camilerin huzur veren ikliminde buluşması niyazında bulundu.

 

Açılışa, Başbakan Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.