İftar ve Sahur programları Diyanet TV'de başlıyor...

12 Nisan 2021 Pazartesi
İftar ve Sahur programları Diyanet TV'de başlıyor...

İftar ve Sahur programları Diyanet TV'de başlıyor...

Diyanet TV, ramazan ayına özel yeni programları izleyiciyle buluşturuyor. 

İftarın coşkusunu “İftarı Beklerken” ve sahurun bereketini “Bereket Vakti” programlarıyla ekranlara taşıyacak Diyanet TV, birbirinden değerli konuklarla ramazanın manevi iklimini evlerinize taşıyacak.

"Bereket Vakti "

Ramazan ayında sahurda yayınlanacak "Bereket Vakti" programıyla sahurun bereketi ve ramazanın manevi iklimi kıymetli konukların sohbetleriyle evlere taşınacak. 

“Bereket Vakti” programının ilk bölümüne Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş konuk olacak. Ramazan ayının ilk sahurunda ekranlara gelecek programda, ramazan ayının önemine dikkat çekilecek.

“Bereket Vakti” Dr. Kamil Yaşaroğlu'nun sunumuyla ramazan ayı boyunca her gün 02.30’da Diyanet TV’de...

"İftarı Beklerken" 

İftarın manevi iklimini, neşesini, coşkusunu ve bereketini evlerimize taşıyacak olan "İftarı Beklerken" programında birbirinden değerli konuklarla ramazana dair sohbetler edilecek.

İstanbul'dan canlı yayınlanacak program, Necip Karakaya'nın sunumu ve ilahileriyle evlere konuk olacak.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı ve İstanbul İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı’nın konuk olacağı ilk bölümde, ramazan ayının en iyi şekilde değerlendirilmesine dair tavsiyelerde bulunulacak. “Manevi gelişim için ramazan ayını nasıl değerlendirmeliyiz?” “Ramazan dünyaya bakışımızı nasıl değiştirmeli?” sorularına cevap verilecek.

“İftarı Beklerken”, ramazan ayı boyunca her gün iftar vaktinde Diyanet TV’de…