İslam Alemi Türkiye İçin Dua Ediyor

24 Ocak 2018 Çarşamba

Dünyanın farklı coğrafyalarında ümidini Türkiye’ye bağlayan milyonlarca müslüman dualarıyla, mehmetçik’e destek olmayı sürdürüyor. Göğsümüzü kabartan, gözlerimizi dolduran manzaralar yaşanıyor.

İslam alemi Türkiye için dua ediyor
 
Sela sesleri Sırbistan’dan yükseldi… Sırbistan İslam Birliğinin kararıyla ülkedeki Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı sancak bölgesinde bulunan Türkiye’nin Afrin operasyonuna destek için salalar okundu, kandiller yakıldı.Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin operasyonu, İslam dünyasında Müslümanlar üzerinde oynanan kirli oyunun bozulması olarak değerlendiriliyor. Ortadoğu’da emperyalist güçlerin yerli işbirlikçileri aracılığıyla kurduğu tuzakları, Türkiye’nin yerle yeksan etmesi için dualar eksik olmuyor. 

Tanzanya, Nijerya, Burkina Faso, Kırgızistan, Sırbistan, Somali…

Kutsal topraklarda Türk umrecilerin duaları, binlerce kilometre ötelerden Tanzanya, Nijerya, Burkina Faso, Kırgızistan, Sırbistan ve Somali’de yankı buluyor.

Tanzanya Darüsselam şehrindeki Ununio İmam Hatip Okulu öğrencileri, mehmetçiğin başarısı için Fetih suresi okudu. Duayı, Türkiye’de eğitimini tamamlayan ve okulda öğretmen olarak görev yapan Ghuhia Fadhili yaptırdı.

Nijerya’da Nur'ul Anwar Turkish Islamiyya Okulu'ndaki öğrenciler, kâğıtlara “Türkiye, Zeytin Dalı” yazarak Türkiye’ye sevgilerini ve dualarını gönderdi. Benzer duygu Burkina Faso’da da yaşandı. Başkent Vagadugu’da İstanbul Camii’nde bir araya gelen, çoğunluğu öğrenci yüzlerce Burkina Fasolu Afrin harekatının zaferle sonuçlanması için dua etti. Fetih süresi okundu. Türkiye’de öğrenim gören Abdüsselam Sore’den Türkiye’ye mesaj vardı.

Kırgızistan Devlet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri de Kırgızistan ve Türk bayrağı açarak, Allah’ın mehmetçiği koruması için ellerini semaya açtı. Kur'an-ı Kerim okundu.

Somali Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri ise yayınladıkları bir video ile Türk Silahlı Kuvvetlerine destek oldu.