İsrail Yine Kan Döktü

9 Kasım 2015 Pazartesi
İsrail Yine Kan Döktü

İşgal altındaki topraklarda İsrail’in filistinlilere yönelik saldırgan tutumu devam ediyor. Dün Batı Şeria, Gazze ve Kudüs’te çıkan olaylarda, biri 23 diğeri 72 yaşındaki iki filistinli İsrail askeri tarafından öldürüldü, olaylarda onlarca filistinli genç de yaralandı.

 
İsrail askerleri gözünü kırpmadan tetiğe basıyor. Rastgele açılan ateşte namlunun ucuna hangi filistinli denk gelirse o vuruluyor. Yahudi yerleşimcilerin filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarıyla bölgede giderek tırmanan gerginlik, Batı Şeria ve Gazze'de düzenlenen gösterilerde çıkan çatışmalarla ciddi boyuta ulaştı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail Askerleri İki Filistinliyi Öldürdü

Filistinli gençler, İsrail’in saldırılarını protesto ediyordu. Ancak gösterilere İsrail askerlerinin karşılığı çok sert oldu. Olaylarda 23 yaşındaki bir filistinli İsrail askerlerince öldürüldü.
 
İsrail askerlerinin göz yaşartıcı gaz ile plastik ve gerçek mermilerle müdahalesinde 16 filistinli de yaralandı, onlarca filistinli atılan gazdan etkilenerek zor anlar geçirdi. Bir başka olay da Batı Şeria yaşandı… El-Halil kentindeki El-Vasaya camisi önünde filistinli gençler gösteri düzenledi. Gösteriye müdahale eden İsrail askerleri burada da 20 filistinli genci yaraladı.
 
Kudüs’te ise İsrail askerleri 72 yaşındaki filistinli bir kadını öldürdü. İlk etapta ağır yaralanan yaşlı kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ölen filistinlinin eşinin de İsrail askerlerince öldürüldüğü belirtiliyor.