İsveç'te Türk Camisine Saldırı

13 Nisan 2017 Perşembe

Avrupa’da yükselişte olan islamofobi haberleri gelmeye devam ediyor. İsveç'in Malmö kentinde Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bir camiye taşlı saldırıda bulunuldu. Almanya’da 17 yaşındaki başörtülü bir kız, kimliği belirsiz kişilerce darp edildi. Çin’de ise müslümanların yanında sigara içmeyen üst düzey idari memur, tenzili rütbe ile cezalandırıldı.

Diyanet’e Bağlı Malmö İslam Kültür Derneği Camii’ne Saldırıda Bulunuldu

İsveç'in Malmö kentinde Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Malmö İslam Kültür Derneği bünyesindeki camiye saldırıda bulunuldu. Kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce dün gece düzenlenen taşlı saldırıda, malmö camisi'nin camları kırıldı.

Almanya'da Başörtülü Kıza Çirkin Saldırı!

İslam karşıtı ırkçı saldırıların bir diğer adresi almanya oldu. Başkent berlin'de 17 yaşındaki başörtülü bir kız, kimliği belirsiz kişilerce darp edildi. Berlin polisi olayla ilgili yaptığı açıklamada; başörtüsünden dolayı biri kadının 3 kişi tarafından önce sözlü saldırıya uğradığı, ardından darp edildiği belirtildi.

'Saygılı' Memura Ceza

Çin'de ise müslümanlara saygı duyan memura ceza verildi. Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde müslümanların yanında sigara içmeyen üst düzey idari memur, aşırıcılıkla mücadelede çekingen davrandığı gerekçesiyle tenzili rütbe ile cezalandırıldı.