İyilikte yarışarak 3 Bin Görme Engelliye Işık Oldular

17 Nisan 2019 Çarşamba

İmam hatipli öğrenciler "İyilikte yarışarak" 3 bin görme engelliye ışık oldular. Manisa’da, derslerden arta kalan zamanlarda özel kabartmalı eğitim malzemeleri hazırlayan öğrenciler, sadece Türkiye’de değil, dünyanın farklı ülkelerine de el uzatıyor, görme engellilerin eğitimine katkıda bulunuyor.

Kabartmalı levhalar, işaretler, oyunlar, haritalar ve daha niceleri... Her biri özenle hazırlanmış eğitim malzemeleriyle, öğrenciler görme engellilerin dünyalarını aydınlatıyor. Manisa'da eğitim gören Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, "İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor" projesiyle çıktı yola. Görme engelli arkadaşlarının eğitimlerine yardımcı olabilmek için okullarında bir "İyilik Atölyesi" kurdular. Öğrenciler bu atölyede derslerden kalan zamanlarda farklı eğitim materyalleri hazırlıyor.

Sadece harita değil, fen bilimleri ve tarih gibi dersler için de öğrenmeyi kolaylaştırıcı şeyler de hazırlanıyor. Onlar hazırladıkları özel eğitim ürünlerini, dünyanın farklı ülkelerinde eğitimlerini sürdürmeye çalışan 3 bin görme engelli öğrenciye göndererek, görme engellilerin karanlık dünyalarına ışık oldu.