'Karademlik' Tokat'ta...

19 Kasım 2021 Cuma
'Karademlik' Tokat'ta...

"Karademlik" Tokat'ta...

Diyanet TV'nin gezi programlarından "Karademlik", izleyiciyi Tokat'ta bir doğa gezisine çıkardı.

Türkiye'nin doğa ve tabiat güzelliklerini sunan “Karademlik” programında izleyiciyle birlikte çıkılan yolculukta “doğa fotoğrafçılığı”na dair ipuçları da veriliyor.

“Karademlik” programında bu hafta, Tokat'ta doğa gezginlerinin dikkatini çekecek yerler ziyaret edildi. 

150 kilometrelik rotada "Munamak Şelalesi" "Ballıca Mağarası" "Kaz Gölü" "Zinav Gölü" ziyaret edilenler arasında yer alırken kampçılar için kamp alanları da tanıtıldı.

Görülmeye değer bir doğa: Munamak Şelalesi...

Dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından Ballıca Mağarasına giderken "Karademlik" ekibi Munamak Şelalesi'ne bir ziyarette bulundu.

1350 rakımda bulunan Munamak Şelalesi 27 metre yükseklikten kaynağına dökülüyor. Ziyaretçiler, doğanın eşsiz güzelliğini şelalenin etrafında bulunan kamelyalarda oturarak çıkarıyorlar. Adı azca duyulmuş bu şelalede doğa fotoğrafçıları için güzel kareler bulunuyor.

UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ndeki mağara: Ballıca Mağarası

Ziyarete açılan 8 salonu 680 metre uzunluğunda ve 95 metre yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri. Bu doğa harikası, henüz ziyarete açılmayan ve keşfedilmemiş bölümleri ile gizemini korumayı sürdürüyor.

Ballıca Mağarası'ndaki oluşumları izlemek, doğal bir müzeyi gezmek gibi. Yaşı, yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası, şimdiye kadar tespit edilen tüm mağara oluşumlarına sahip olmanın yanı sıra, özgün Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor. Mağaranın ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibi. 

"Karademlik" her Perşembe saat 19.00'da Diyanet TV'de... 

İlgili bölümü izlemek için Tıklayınız...