Kendini Organ Bağışına Adadı

15 Kasım 2017 Çarşamba

Türkiye, organ nakli konusunda dünyanın en ileri ülkelerinin başında gelse de, organ başığında arzu edilen seviyede değil. Bağışların artması umut ediliyor ancak, ilerleme sağlanamıyor. 

Ülkemizde 30 bine yakın kişinin organ beklediği belirtiliyor. Çoğunluğu 22 bin hasta ile böbrek hastaları oluşturuyor.. Diğer hastalar ise kalp, karaciğer, akciğer, pankreas ve kornea bekliyor.  Organ bağışının yetersizliği karşısında duyarsız kalamayanlar da var…

Annesi ve Kardeşi 12 Hastayı Kurtardı, Kendisi ve Eşi de Bağışladı

53 yaşındaki ayakkabı ustası Kadir Bayracı da onlardan biri... Geçirdiği bir rahatsızlıkla ilgili ameliyat olduğu hastanede nakil bekleyen gençlerin durumundan çok etkilenen bayracı, bağışçılığı teşvik için seferber oldu.. Kendisi ve eşi organlarını bağışladı. Ardından vefat eden annesi ile kardeşinin organları 12 hastanın hayata tutunmasını sağladı.

Kadir Bayrakçı, Organ Bağışının Önemini Her Fırsatta Anlatarak Gönüllü Elçilik Yapıyor

Annesi ve kardeşlerinin mezarında dua ederken onların başka insanların sağlığına kavuşmasını sağladıklarını düşünerek rahatlıyor. Kadir bayrakçı, annesi ve kardeşinin organlarıyla yaşayan kişilerle bir aile gibi.