Kenyalı Ampute Futbolcusu Keiyo’nun İhtida Öyküsü Diyanet TV’de

21 Kasım 2019 Perşembe
Kenyalı Ampute Futbolcusu Keiyo’nun İhtida Öyküsü Diyanet TV’de

Kenyalı Ampute Futbolcusu Keiyo’nun İhtida Öyküsü Diyanet TV’de

İslam’ı sonradan kabul edenlerin ihtida süreçlerini konu alan “İhtida Öyküleri”nin bu haftaki bölümüne Nada Dosti konuk oldu. Bu haftaki bölümde, Dosti’nin ihtida süreci ve Arnavutluk’tan Türkiye’ye uzanan yolcululuğu ele alındı. 

Müslüman olma sürecini anlatan Dosti, ‘Tüm dinleri araştırdım ve kendimi İslam’a daha yakın hissettim.’ diyerek İslam dininde kendini huzurlu hissettiğini ifade etti. Dosti, Türkiye’de yaşamayı, Müslümanlar için rahat ve güvenli olduğu için tercih ettiklerini belirtti. 

Müslüman olduktan sonra yaşadığı sıkıntıları anlatan Dosti, ailesinin ilk başlarda Müslüman olmasına karşı çıktığını ifade ederek evden kovulduğunu ve camide uyuduğunu anlattı. Eşi Enes Reza ile tanıştıktan sonra Türkiye’ye geldiklerini ifade eden Dosti, Türkiye’nin Müslüman bir ülke olduğunu ifade ederek ‘İslam’ı daha güvenli ve rahat yaşamak için Türkiye’ye geldik.’ dedi.

‘İhtida Öyküleri’ nin yarın ekranlara gelecek bölümünde, Kenyalı profesyonel ampute futbolcusu Nicholus Keiyo’nun Müslüman olma süreci ele alınacak. Profesyonel futbol hayatı ve Müslüman olma hikayesinin ele alınacağı bölümde Keiyo’nun hayatı kendi ağzından izleyiciye aktarılacak.

‘İhtida Öyküleri’ her Cuma saat 21.00’de Diyanet TV’de…