Kırgız Heyetten Diyanet TV’ye Ziyaret

21 Haziran 2019 Cuma

Kırgız Heyetten Diyanet TV’ye Ziyaret…

Kırgızistan OŞ Üniversitesi Rektörü ve üniversitenin İlahiyat Fakültesi akademisyenleri Diyanet TV’yi ziyaret etti.

OŞ Üniversitesi Rektörü Kanıbek İsakov, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun’la bir araya geldi. Görüşmenin ardından Kırgızistan OŞ Üniversitesi Rektörü ve beraberindeki heyet Diyanet TV’yi ziyaret etti.

Stüdyoları gezen heyet, Diyanet TV’de yayınlanan programlar hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Televizyonun tüm birimlerini gezen heyet haber merkezi, stüdyolar, montaj birimlerini inceledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İsakov, iki ülke arasındaki ortak bağlara vurgu yaparak ilişkilerin daha da geliştirilmesinin önemine değindi.

İki ülkenin birlik ve beraberliğine vurgu yapan İsakov,“2013 senesinde OŞ Devlet Üniversitesine bağlı İmam Hatip Lisesini açtık ve sonrasında İlahiyat Kolejini açtık. Üniversitemizde İlahiyat Fakültesi öğrencileri için yüksek lisans programı şu anda mevcut. Açılan programları Diyanet İşleri Başkanlığıyla birlikte ileriye yönelik geliştirmek istiyoruz. Amacımız Kırgızistan ve Türkiye’nin dostluğunu daha da pekiştirmek. Çünkü Kırgızistan ve Türkiye kardeş ülkelerdir. Tarihi ve medeni kültürel alanlarda da biz iki ülke arasında kardeşliğimizin sağlam olmasını istiyoruz.”dedi.