Kitaplarla Ramazan’da Ramazan Hatıraları…

21 Mayıs 2019 Salı
Kitaplarla Ramazan’da Ramazan Hatıraları…

‘Kitaplarla Ramazan’da ramazan hatıraları…

Diyanet TV’de “Kitaplarla Ramazan” programının ikinci bölümü izleyici ile buluştu. Usta kalemlerin ramazan anıları, unutamadıkları ve eskiye yönelik özlemleri izleyiciyle buluşuyor. 

Bugünün gençleri için tavsiye olabilecek anıların anlatıldığı bir sohbet programı olan “Kitaplarla Ramazan” vatandaşlara ramazan ayına dair bilgiler de veriyor. Halkın severek izlediği programın bu haftaki konuğu Belkıs İbrahimhakkıoğlu oldu. 

Ramazan ikliminin ekranları başındaki izleyicilere aktarılmasında önemli bir rol oynayan programda konuk olan İbrahimhakkıoğlu, geçmiş ramazanlarda yaşadıklarını izleyici ile paylaştı.

Anılarını izleyiciler ile paylaşan İbrahimhakkıoğlu,”Eskiden insanlar daha çok hatır sayarlardı. Biraz daha dünyevileşmeye başladık. Ramazan her dem yenilenen dünyanın her dem hatırlatıcısıdır. Eskiden ramazan öncesi büyük bir temizlik yapılırdı. Hayat çok sakinleşirdi. Günümüzde çok sesliliğe alıştık. Eskiden mübarek günlerde sessizlik, ibadet esastı. Konuşmamak dinlendiricidir ve size sizi hatırlatır. ”dedi.

“Kitaplarla Ramazan” Cuma günleri saat 22:30’da Diyanet TV’de…