İşitme Engelli Dede 81 Yaşında Kur’an-ı Kerim Öğrendi

21 Mayıs 2019 Salı

 İşitme engelli dede 81 yaşında Kur’an-ı Kerim öğrendi…

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Ankara Altındağ Müftülüğü öncülüğünde Melika Hatun Camiinde açılan Kur’an kursunda kadın ve erkek kursiyerler işaret diliyle Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi alıyorlar. Kursa katılan ve Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen 81 yaşındaki engelli Hasan Yüksel’in azmi herkese örnek oldu.

Melike Hatun Camiinde açılan Kur’an kursunda kursiyerler tüm engellerine rağmen Kur’an aşkları sayesinde Yüce Kitabımızı öğrenmeyi başardılar. Kursiyerlerden 81 yaşındaki Hasan Yüksel’in Kur’an-ı Kerim öğrenme çabası ve başarısı diğer kursiyerlerin azmini de artırdı. 70 kursiyerin eğitimi Mayıs ayı itibariyle tamamlanacak. 

İşitme engelli kursiyerlere hafta içi her gün Kur’an eğitimi verildiğini belirten Altındağ İlçe Müftülüğü Engelliler Koordinatörü Kamil Yılmaz, ”Peygamberimizin hayatı, iman esasları ve diğer dini konular hakkında kursiyerleri bilinçlendirmeye çalışıyoruz. ”dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığına teşekkür eden kursiyerler, açılan kurslar ve hocaların yardımıyla Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrenmekten mutluluk duyduklarını söylediler.