Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye Birincileri Belli Oldu

23 Eylül 2019 Pazartesi

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye Birincileri Belli Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca her yıl düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali İzmir’de yapıldı. Konak ilçesinde bulunan Hisar Camiinde gerçekleşen yarışmada, Düzce’den katılan Muhammed Said Sezer birinci olurken İstanbul’dan katılan Fatih Bal ikinci, Kayseri’den katılan İlyas Koç ise üçüncülüğü elde etti.

Programa katılan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu yaptığı konuşmada   Kuran-ı Kerim’i anlayarak yaşamanın önemini vurgulayarak; “Kur’an sadece lafzının seslendirilmesi ve kutsal metninin yüzeysel bir anlayışla kıraat edilmesi için gönderilmemiştir. O nedenle Kur’an-ı Kerim’ i güzel okumanın yanı sıra birey ve topluma yönelik mesajlarını, dünya ve ahireti tanzim eden yönünü, bizzat yaşayarak hayatımıza taşıyabildiğimiz ölçüde yansıtmalıyız.” dedi.

“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Kadınlar Türkiye Finali” ne kendi bölgelerinde birinci olan 8 finalist katıldı. Yarışmada, İstanbul bölgesinden Fatma Gök birinci olurken, Ordu bölgesinden Samsun Bafra Kur’an Kursu Öğreticisi Ayşe Şengül ikinci, Isparta bölgesinden İzmir Konak Kur’an Kursu Öğreticisi Elif Genç ise üçüncülüğü elde etti.