Kur’an'ı Güzel Okuma Yarışması

10 Mayıs 2018 Perşembe
Kur’an'ı Güzel Okuma Yarışması

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 'Kuran-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali' erkekler ön elemesi yapıldı. Kuran’ı güzel okumayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada öğrenciler finale kalabilmek için jüri karşısında ter döktü. 

Kur’an kurslarında eğitim gören erkek öğrenciler final ön elemelerine katıldı

Türkiyenin dört bir yanından gelen 14 erkek öğrenci yüce kitabımızı en doğru ve en güzel şekilde okumak için kıyasıya yarıştı. Kuran kurslarında eğitim gören öğrencilerin katıldığı 'Kuranı Kerimi Yüzünden Okuma Yarışması Türkiye Finali Ön Elemesi' Diyanet İşleri Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Amaç; gelecek nesilleri Kuran-ı Kerimi güzel okumaya teşvik etmek.

"Kimisi duygusal okuyuşuyla kimisi sesinin tınısıyla kimisi okuma tarzı ve tavrıyla farklı tatları sunabiliyorlar hem bu yetenekleri teşvik edelim hem de bu anlamda kurslarımız arasında bir etkinlik bir faaliyet paylaşımı oluşturalım belki bir özendirme rol modellik meydana getirelim diye yarışmalarımız devam ediyor"

Yarışmada seçkin bir jüri karşısında Allah kelamını okuyan öğrenciler duygulu ve heyecanlı anlar yaşadı. Aileler de onların bu heyecanıyla gururlu anlar yaşadı. Yarışmanın sonunda 7 öğrenci dereceye girdi. Onlar şimdi Türkiye finalinde, Türkiye birinciliği için yarışacak.