Kur’an Kursları Arasında Bilgi Yarışması Düzenleniyor

15 Şubat 2017 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kur’an kursları arasında bilgi yarışması düzenliyor. Yurt genelindeki Kur’an kursları arasında Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma ve temel dini bilgiler yarışması yapılacak. Yarışmaya başvurular başladı.

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yüzünden en güzel okuyan kişi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yarışmasıyla belirlenecek.  Geleneksel hale gelen yarışma, yurt genelinde, başkanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren kurslar arasında yapılacak.

Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma ve temel dini bilgiler yarışması Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlendi. Amaç ise, Kur’an kurslarına katılımı artırmak; bu kurslarda okuyan öğrencileri itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrenmeye ve yüce kitabımızı güzel okumaya teşvik etmek.

Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma yarışmasının ön elemeleri 2-3 Mayıs’ta, finali ise 21 Mayıs’ta Ordu ve Bursa’da gerçekleştirilecek. Dini Bilgiler Yarışması’nın birincileri ise 26 Mayıs tarihine kadar seçilecek. Başvuruya ilişkin detaylı bilgiler www.diyanet.gov.tr internet adresinden edinilebilir.