Lise Öğrencilerinden Anlamlı Kampanya

29 Nisan 2019 Pazartesi

Lise öğrencilerinden anlamlı kampanya…

Rize’de Mesleki ve Teknik Lise öğrencilerinden anlamlı kampanya.

Rize'de mesleki ve teknik lisesi öğrencileri, "Kardeş Eli" projesi kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerini onarıyor. 

Rize Valiliği öncülüğünde yürütülen çalışmada, Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince hazırlanan projeyle ilk etapta, kentte yardıma muhtaç ailelerin belirlenmesinin ardından proje kapsamında evleri onarılıyor. 

"Kardeş Eli" projesiyle öğrenciler, tespit edilen ailelere ait evlerin boya, elektrik tesisatı onarımı ve mobilya tamiri işlerini yapıyor.

11. sınıf öğrencisi Mustafa Aslan, “Projeye öğretmenlerimizin isteğiyle katıldık. Güzel şeyler yaptık. Evde kapıları ve duvarları boyadık. Mobilya bölümündeki arkadaşlarımız mutfağı yeniledi. Elektrik eksikliklerini giderdik. Çok keyif aldık. Teyzemizin duası bizleri çok mutlu etti. İnanılmaz keyif aldık." dedi.

Evi tamir edilen Raife Kayaoğlu,” Gece gündüz dua ediyorum, sebep olandan, bir fırça vurandan. Allah devletimize güç versin. Burada tek bir torunum ile yaşıyorum. Devletin bağladığı maaş ve yardımlarla ayakta duruyorum. Şimdi de evimizi yenilediler. Allah herkesten razı olsun. “diye konuştu.