Mardin’de Sabah Namazı Buluşması

9 Şubat 2016 Salı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, sabah namazında Mardinlilerle bir araya geldi. Cemaate seslendi, ‘’Çökertilmek istenen İslam medeniyetini ayağa kaldırmak bizlerin görevi” dedi. 

Diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez, haftasonunda Mardin’deydi. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde görev yapan din görevlileri istişare toplantısına katıldı. Dün sona eren toplantı kapsamında 600 İmam-Hatiple biraraya geldi, sorunları dinledi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Sabah Namazını Kıldırdı, Cemaate Seslendi

Görmez, Mardin’de "sabah namazı buluşmaları" etkinliğine de katıldı.  Artuklu ilçesindeki Sadık Yay Camii'nde sabah namazını kıldırdı. Görmez,cemaate seslendi… Son dönemde bölgede yoğunlaşan terör olaylarını değerlendirdi;

'İslam Medeniyetini Ayağa Kaldırmak İçin Görev Bize Düşüyor'

"Yanı aşımızda son zamanlarda büyük acılar yaşadık. Son yıllarda hep acılar yaşadık. Cizre, Silopi, Silvan, Sur, Nusaybin'de gerçekten bu milletin tarihine medeniyetine kültürüne yakışmayacak çok üzücü hadiseler yaşandı. Bütün bu hadiselerin geride bırakılması, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde millet olarak ayağa kalkmamız ve coğrafyamızda çökertilmek istenen İslam medeniyetini yeniden ayağa kaldırmak için bizlere büyük görevler düşüyor. 

Diyanet işleri başkanı, sabah namazını cemaatle kılmanın önemini de hatırlattı;

"Evlerinden Allah'ın mescitlerine gelen müminler arınmış olarak eve dönerler. Sabah namazına gelenler bütün şehri arındırırlar. Evlerinden Allah'ın mescidine gelen müminler arınmış olarak çıkarlar. Arınmış olarak kendi sokaklarına kendi mahallelerine dönerler. Bunu hiçbir zaman ihmal etmeyin, buna süreklilik kazandırınız."