“Medya ve Din” de “Radyo Yayıncılığı ve Din İlişkisi” Konuşuldu

5 Aralık 2019 Perşembe
“Medya ve Din” de “Radyo Yayıncılığı ve Din İlişkisi” Konuşuldu

“Medya ve Din” de “Radyo Yayıncılığı ve Din İlişkisi” Konuşuldu

Diyanet TV’de yayınlanan “Medya ve Din” programında medya ve din ilişkisi, gazete, radyo, sosyal medya ve televizyon gibi kitle iletişim araçlarıyla kapsamlı olarak ele alınıyor. 

“Güvenle İzleyin” yayın anlayışla birçok programı izleyiciyle buluşturan Diyanet TV “Medya ve Din” programında, medya okur-yazarlığı, medya aracılığıyla oluşturulan din algısı konularına değiniliyor.

“Medya ve Din” in bu haftaki bölümünde radyodaki dini yayınlar konuşuldu.  “Kur’an’ı Radyodan Dinlemek” konu başlığının ele alındığı programda, dini yayın yapan radyolara dikkat çekildi.

Diyanet Radyoları Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cihat’ın konuk olduğu programda, kurulduğu günden bugüne dini ve sahih bilginin radyo kanalıyla dinleyiciye aktarıldığı Diyanet Radyolarının toplumdaki yeri ve önemi izleyiciye aktarıldı.

Radyolar aracılığıyla doğru dini bilginin nasıl aktarılması gerektiğine dikkat çekilen programda, “Radyoların dini hayata etkilerinin neler olduğu?” “Türkiye'deki radyolarda dini yayının nasıl başladığı?” sorularına cevap verildi.

Yarın akşam ekranlara gelecek bölümde ise “Paranormal İnançlar” konu başlığı altında televizyonlarda karşılaşılan olağan dışı ve doğaüstü olayların yaşandığını vurgulayan haberler ve topluma etkisine dikkat çekilecek. İnsanların normal olmayan olaylara medya yoluyla nasıl inandırıldığına ve medyanın inançlara olan etkisine değinilecek.

 

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Arslan konuk olacağı programda, “Paranormal inanç ne anlama geliyor?” “Doğaüstü olayların anlatıldığı medyanı insanların bu olayların olduğuna inanmasındaki etkisi nedir?” “İnsanların doğaüstü olaylara inanmasında medyanın etkisi nedir?” sorularına cevap verilecek.

Mustafa Çuhadar’ın hazırlayıp sunduğu “Medya ve Din” her Cuma saat 21.30’da Diyanet TV’de…